BARRUŚ-przepiękny owczarek po przejściach-szukamy doświadczonego opiekuna

Piękny owczarek po przejściach

PROSIMY PRZECZYTAĆ UWAŻNIE TREŚĆ OGŁOSZENIA!

Przedstawiamy Barrego – przepięknego, dorodnego, energicznego psiaka, który trafił do naszego schroniska.

Barry to psiak w wieku 4-5 lat. W swoim życiu wiele wycierpiał.

Nasze schronisko jest czwartym miejscem w którym Barry przebywa i co jest dość smutne.. chyba tu, w schronisku, poczuł się w końcu bezpieczny.

Pierwszym jego „domem” było podwórko i łańcuch. Psiak podobno miał tak mocno przytwierdzony do szyi łańcuch, że wrósł w skórę.

Z tego miejsca trafił pod opiekę kolejnych ludzi, gdzie fakt – usunięto mu wrośnięty  wszyję łańcuch, ale nadal nie miał nikogo, kto by poświęcił mu wystarczająco dużo uwagi.

Jego ówczesny opiekun chorował, do Barrego przyjeżdżał syn, który od czas do czasu odpinał go z uwięzi i brał na spacer.

Opiekun trafił do hospicjum, znów psiak nie miał nikogo, kto by się nim zajął. Kilka miesięcy temu Barrym zajęła się kolejna rodzina.

Tu chciano z Barrym pracować, ale jako, że nasz podopieczny kiepsko radził sobie z emocjami i znów Barry był psem łańcuchowym, podjęto decyzję o oddaniu go do schroniska.

To, co my – opiekunowie w schronisku, po kilku tygodniach pobytu u nas Barrgo, możemy napisać to:

Barry nie nadaje się na psa na łańcuch. Potrzebuje mądrego, konsekwentnego opiekuna, który niczego nie będzie z nim robić na siłę.
Barry dość szybko się nudzi (na przykład zabawkami na wybiegu gdy jest sam), ale wynika to raczej z jego pobudzenia, chęci eksplorowania wszystkiego wokół.
Gdy ma piłki, szarpaki, maskotki potrafi bawić się nimi (z opiekunami rzecz jasna) nawet godzinę czy dwie dając ujście emocjom.
Zdarza się, szczególnie gdy jest mocno podekscytowany, że zamiast zabawki chwyci naszą dłoń. Nigdy nikogo z nas nie ugryzł, ale koniecznie trzeba zwrócić na to uwagę.
Psiak nie przepada gdy robi się u niego coś na siłę, zdecydowanie nie przepada za zabiegami weterynaryjnymi ale raczej ze względu na to, że nie jest do nich przyzwyczajony.
W schronisku, do opiekunów, jest przyjazny. Przytula się, łasi, bardzo pragnie kontaktu. Nie warczy, nie atakuje, nie gryzie. Uwielbia wodę – prysznic i kocha pić wodę prosto z węża.
Barry bardzo potrzebuje ruchu, zabawy, spacerów, ale takich, które pozwolą rozwinąć jego inteligencję, a nie będą go „nakręcać” na niewłaściwe zachowania.
Psiak bardzo ładnie chodzi na smyczy, lubi ruch i bardzo potrzebuje takiej aktywności codziennie. W schroniskowym boksie potrafi się już trochę wyciszyć.
Ze względu na to, że psiak nie miał dotychczas kontaktu z innymi psami wydamy go do nowego domu z innym czworonogiem wyłącznie po zapoznaniu się w schronisku.
Barrego, przynajmniej na obecną chwilę, nie wydamy do domu z małymi dziećmi. Rodzina mająca dzieci powyżej 14-15 lat – owszem.
Barruś wraca na przywołanie, wykonuje polecenia wręcz natychmiast. Jest bardzo pojętnym zwierzakiem, który umie skupić się na pracy.
Barry jest FANTASTYCZNYM PSEM. Potrzebuje jedynie czasu na adaptację i kogoś, kto odpowiednio o niego zadba. W zamian  człowiek otrzyma najwierniejszego owczarka.
Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy i w dobrej formie. Został odrobaczony i odpchlony. Został zaczipowany i został wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.plKONTAKT: 793993779