Hejka. Dzisiaj Ojcowie mają…

Hejka. Dzisiaj Ojcowie mają swój dzień, czego przemilczeć nie wolno! Życzę wszystkim siły i wytrwałości w wychowywaniu swoich pociech, by dzieciaki przynosiły Wam dumę i radość, by Wasze serca pełne były miłości, wyrozumiałości i dobroci. Niezależnie od tego, na którym ”etapie” wychowania jesteście, czy idziecie tą drogą samotnie, albo z partnerką/partnerem u boku, pamiętajcie, że Wasza obecność zawsze będzie dla nich ważna, że jesteście przykładem, za którym w przyszłości będą podążać. To ogromna odpowiedzialność, więc życzę Wam tego, byście jak najrzadziej potykali się na tej drodze. A najlepiej wcale =)
Życzę też tego, by Wasze dzieci były dumne z Was oraz Waszej pracy i poświęcenia… i żeby na stare lata jednak przyniosły tę szklankę wody 🙂

Z okazji tego święta przedstawiam Wam jednego z najbardziej zajebistych ojców świata:
Gardłoród Darwina(Rhinoderma darwinii)
Nie, nazwa tej żaby nie jest przypadkowa. Ojcowie tego gatunku biorą na siebie ogromną odpowiedzialność w wychowywaniu potomstwa. Po upojnym skrzeksie samiczka składa na ziemi skrzek, który samiec połyka. Zapłodnione jajeczka lądują w workach rezonacyjnych, gdzie pod nieustanną opieką dzielnego taty, rozwijają się w stadium kijanki, a potem w pełni wykształconą żabkę. Młode przechodzą u ojca cały cykl rozwojowy i opuszczają jego wnętrze dopiero, gdy osiągną formę dorosłą. „Poród” odbywa się przez usta. Oczywiście rozmiarami dzieciakom do rodzica daleko, to nie jest tak, że ta żaba wypluwa swoje kopie 1 do 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dzienojca #ciekawostki #smiesznypiesek #zwierzaczki #zwierzeta