KANI-przepiękny psiak w typie amstaffa, ale o umaszczeniu owczarka-szukamy domu

Miły śliczny piesek

Przedstawiamy Kaniego – miłego, trochę nieśmiałego i ostrożnego w pierwszym kontakcie  psiaka, który trafił pod naszą opiekę.

Kani przez dłuższy czas błąkał się po miejscowości przesiadując pod domami, nikt go nie szukał.

Obecnie szukamy dla niego nowej rodziny.

Kani jest młodym pieskiem o ślicznym, trójbarwnym umaszczeniu. Piesio waży około 26 kg i to jego właściwa masa ciała.

Jest mocno umięśniony, ma zdrową, lśniącą okrywę włosową choć gdy trafił do nas był cały w kleszczach.

Usposobienie:

To, co możemy powiedzieć na temat Kaniego to na pewno to, że nie raz i nie dwa został w życiu przez ludzi uderzony.

Gdy kogoś nie zna podchodzi do człowieka ze sporym dystansem spodziewając się razów, ale gdy przekona się do kogoś jego nastawienie znacznie się zmienia.

Kani to psiak o mocnej psychice i na pewno może mieć tendencję do dominowania jeśli mu się na to pozwoli.

Wymaga konsekwentnego, ALE NIE BRUTALNEGO, opiekuna, który nauczy go na nowo właściwych zachowań.

Kani ładnie chodzi przy nodze, ale już podczas biegania zdarza mu się skakać (bez agresji) na plecy czy nogi opiekuna, mocniej się też ekscytuje.

Jest cichym psem. Nie wdaje się w szczekliwe konflikty z innymi psami, raczej je ignoruje.

Według nas nikt dotąd nie nauczył Kaniego właściwych zachowań, a wszystko, co zna było u niego przeprowadzone siłą.

To psiak, który w nowym domu, od samego początku, potrzebuje towarzysza – trenera. 

Kani może być dominujący wobec innych psów, nie polecamy go do domu z innymi czworonogami, a także z małymi dziećmi – łatwo przejmie nad nimi władzę.

Nasz podopieczny jest prawdopodobnie mieszańcem owczarka niemieckiego i amstaffa – pies wytrzymały na ból o bardzo delikatnej psychice.

Ktoś, kto skrzyżował jego rodziców z pewnością nie miał pojęcia o tym jak różne są to psy i jak wiele cech będzie się kłębiło w potomstwie po nich,

Kani jest psiakiem, z którym trzeba postępować po koleżeńsku, ale konsekwentnie. 

Psiak na pewno nauczy się żyć w domu, wśród ludzi. Potrzebuje jedynie właściwego wzorca. Jest cichy, nie wyje do księżyca, nie rozrabia i nie niszczy.

Mamy nadzieję, że Kani nie będzie musiał długo czekać na dom. To młody piesek. Szybko się uczy. Czeka u nas na swój prawdziwy dom.

Profilaktyka:

Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Usunięto z niego kilkadziesiąt kleszczy.

Jest zaczipowany (przez schronisko, nie posiadał mikroczipa w chwili gdy do nas trafił) i zostanie za kilka dni wykastrowany.

Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.

Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.

W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793993779. Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.plKONTAKT: 793993779