Mirasy, z różową…

Mirasy, z różową przygarneliśmy małego kitku.
Mały, głupi jak but, trochę za młody na adopcję ale sytuacja nagła (9 tygodni)
No i mam kilka pytań:
1. Kot aktualnie je suchą karmę (na wagę z zoologa) saszetki whiskasa (tymczasowo, wiem że be ale z różowym jesteśmy studentami i przez wyprawkę dla kota zostało nam 5 dych do wypłaty xD, po wypłacie planujemy kupić brit/josera, slyszałem też coś o appettite czy jakoś tak). Tu się rodzi pytanie (a nawet 2 xD) – ile taki kot powinien jeść? Pierwsze kilka dni jadł w zasadzie do syta, aktualnie trochę odchodzę od tych saszetek żeby do suchej karmy się przyzwyczaił (ale też nie wiem czy powinienem – młody kot ostatecznie, z drugiej strony te saszetki jebią niesamowicie xD).
2. Pytanie drugie, post gastronomiczne – ja wiem że dieta, wiem że mały ale czy kocie dwójki zawsze tak walą czy to minie z wiekiem/dietą? xD Kuwetę ma krytą (co prawda wyjąłem drzwiczki żeby było jej łatwiej), żwirek mamy drewniany brylujący.
3. Kot ma drapak w którym sam bym w sumie chętnie pomieszkał. Drapak to bardziej wieża, na słupkach ma linkę (bodajże sizal). Kompletnie go nie drapie – znaczy, ona w sumie nic nie drapie ale mieszkanie wynajmujemy i wolelibyśmy żeby jednak drapała drapak. Kiedy takie koty zaczynają drapać obiekty? W drodze mamy jeszcze drapak z kartonu na wszelki wypadek xD

Dorzucam #pokazkota, Grzmichuj i Swędziwór niestety nie przeszły przez różową, aktualnie jest Zaraza xD
Balkon zabezpieczony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#koty #kot #zwierzaczki #zwierzeta #kiciochpyta (wyjątkowo pasuje xD)