Pieszczoch Hektor… może to Ty dasz mu kochający dom?

Hektor to pies dla kogoś kto nie chce uczyć młodego szczeniaczka wszystkiego od podstaw.
Hektor ma obecnie 7 miesięcy i przebywa w domu tymczasowym w Piasecznie. Piesek w ogóle nie wykazuje agresji, mieszka z dwoma suniami rezydentkami i nawet jak któraś pokaże mu zęby i warknie to on się wycofuje. Z posłuszeństwem bywa różnie, ale komenda pt.zostaw jest zazwyczaj rozumiana. Jest pieszczochem, ale nie przytulanką. Lubi głaskanie, mizanie, ale przytulenie to jeszcze nie. Pomimo wieku Hektor jeszcze nie wychodzi na dwór i załatwia swoje potrzeby w domu. Ale ma swój rytm i robi to tylko na podkłady. Ładnie zostaje w domu, nie piszczy i podczas nieobecności opiekunów nie brudzi, potrafi te kilka godzin wytrzymać, zatem nauka załatwiania się na dworze powinna być błyskawiczna.

Hektor jest generalnie psem pogodnym i chętnym do zabawy i delikatnym. Ze względu na jego wiek trzeba przed nim chować kapcie i skarpetki ale to w końcu normalne.
Niestety jest jedna wada…

Hektor jest psem, który nie został odpowiednio zsocjalizowany i boi się wszystkiego nowego. Pierwsze dni w domu tymczasowym spedzał głownie pod łożkiem, wychodzil tylko do miski i na podkład. Trząsł się i nie lubił dotyku, kulił się ale nie wykazywał agresji. Z drugiej strony dość szybko te leki przełamuje, już po kilku dniach spedzał dnie na zabawie z sunią rezydentką. Osoba adoptująca Hektora musi być swiadoma, że z takim psem trzeba trochę popracować aby przełamać jego lęki. Na spacerach musi być dobrze zabezpieczony aby nie uciekł pod wpływem strachu i stresu.

Ale jedno jest pewne – Hektor to wspaniały pies, który zasługuje na cudowny dom.KONTAKT: tel:607 288 895
e-mail: piesnazakrecie@02.pl