Słodziutka Mikusia szuka domu

MIKUSIA to malutka suczka wychowana w schronisku, dokąd trafiła jako szczeniak w 2009r.
To bojaźliwy piesek, który wciąż obawia się ludzkiego dotyku.
Dzięki wytrwałej pracy wolontariuszy udało ją się przekonać do nieco bliższych kontaktów z człowiekiem i od wiosny 2015 roku zaczęła wychodzić na spacery. Osobom, którym ufa, pozwala przypiąć sobie smycz i założyć szelki, a nawet wziąć się na ręce.
Jeszcze nieco onieśmielona, dopiero zaczyna poznawać uroki otaczającego schronisko lasu. Robi bardzo duże postępy.
Jest bystrym pieskiem, szybko udało się ją oduczyć uporczywego, nerwowego poszczekiwania.
Był czas, kiedy mieszkała ze swoją serdeczną przyjaciółką Cykorią, która też powoli przełamuje swoje lęki. Wtedy mała Mikusia była wzorem odwagi dla o wiele większej Cykorii 😉
Dziś znów można Mikusię spotkać na luzie. Nie jest psem konfliktowym. Mieszkała w boksie i z psami, i z innymi suczkami.
Czeka na dobry dom.
Warto podarować jej zrozumienie i cierpliwość, a kolejne lęki Mikusi będą topnieć…

płeć: suczka
ur. 2008/2009
wielkość: mała
sterylizacja: tak

Chcemy znaleźć dom najlepszy z możliwych, dlatego zainteresowanych będziemy prosili o wypełnienie ankiety adopcyjnej. Adoptując psa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za los żywego stworzenia na następne kilkanaście lat. Zwierzę nie jest rzeczą. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej, zwrot kosztów profilaktyki oraz wyrażenie zgody na wizyty przed i poadopcyjne. Warunkiem adopcji jest też wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji w ustalonym terminie, o ile zabieg ten nie był wykonany wcześniej.
NIE WYDAJEMY PSÓW NA ŁAŃCUCH!!!!KONTAKT: wolontariuszka Daria: 602-480-703, daria_szy@tlen.pl
wolontariuszka Ania – clio255@wp.pl, 698 307 526